Naudinga informacija

Daugiau informacijos apie skiepus, užkrečiamąsias ligas, jų stebėjimus, tyrimus ir gydymą Lietuvoje ir kitose pasaulio valstybėse galite rasti aplankę šiuos puslapius:

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

Įstaiga, besirūpinanti užkrečiamųjų ligų prevencijos, suvaldymo ir stebėjimo politika Lietuvoje. Daug informacijos apie užkrečiamąsias ligas ir jų keliamus pavojus, šių ligų paplitimą Lietuvoje, skiepus ar kitas profilaktines priemones, padedančias užkirsti joms kelią. Taip pat siūlomos rekomendacijos, ką daryti keliaujantiems į svečias šalis ir norintiems išvengti ten paplitusių sveikatos sutrikimų.

 

Centers for Disease Control and Prevention (CDCs)

Institucija, vykdanti visuomenės sveikatos mokslinius stebėjimus, tyrimus, teikianti rekomendacijas ligų prevencijai Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Didelė mokslinių duomenų bazė apie įvairių ligų paplitimą JAV ir kitose valstybėse, priemones joms suvaldyti. Išsamios rekomendacijos keliautojams.

 

European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC)

Europos Sąjungos (ES) įstaiga, stebinti visuomenės sveikatos būklę ES šalyse, teikianti duomenis apie visuomenės sveikatą, siekiant stiprinti visuomenės sveikatos sistemas. Didelė duomenų bazė: ataskaitos apie įvairių ligų paplitimą Europoje, rekomendacijos, kaip kontroliuoti jų plitimą. Naudinga tiek sveikatos apsaugos darbuotojams, tiek sveikatos klausimais besidomintiems žmonėms.

 

European Medicines Agency (EMA)

ES pavaldi įstaiga, prižiūrinti ir teikianti rekomendacijas saugiam vaistų ar kitų medikamentų kūrimui, tyrimams ir naudojimui ES šalyse. Daug teisinės, klinikinės ir mokslinės informacijos.

 

National Institute for Health and Care Excellence (NICE)

Institucija, skirta informuoti Jungtinės Karalystės sveikatos politikos ir socialinės rūpybos klausimais. Galima rasti daug informacijos apie infekcines (ir ne tik) ligas, skiepus, vaistus, nuorodų į mokslinius tyrimus.

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) / World Health Organization (WHO)

Institucija, vykdanti visuomenės sveikatos stebėjimus ir teikianti rekomendacijas sveikatos klausimais viso pasaulio mastu. Labai daug informacijos apie įvairių ligų paplitimą, poveikį individualių šalių gerovei. Daug informacijos apie skiepus, rekomendacijų jų naudojimui tiek individualiose valstybėse, tiek ištisuose žemynuose ar regionuose.

 

U. S. Food and Drug Administration Agency (FDA)

Įstaiga, prižiūrinti vaistų ir kitų medikamentų kūrimą, tyrimus ir vartojimą JAV, teikianti rekomendacijas mokslininkams, sveikatos apsaugos darbuotojams ir visuomenei.

 

Vaccine Scheduler | (ECDC)

ECDC įrankis, leidžiantis palyginti vaikų skiepijimo kalendorius ES šalyse. Naudinga šeimoms, svarstančioms kraustytis iš vienos ES šalies į kitą.

 

Dėmesio, kadangi aukščiau nurodyti informacijos šaltiniai – skirtingų pasaulio valstybių sveikatos apsaugos politikos ir priežiūros institucijos, rekomendacijos, kokius vaistus ar skiepus taikyti, kaip ir kada tai daryti, gali skirtis!